Caroline Wozniacki wygrała Puchar Kremla

Caroline Wozniacki
Szczęśliwa Caroline Wozniacki z Pucharem Kremla. Fot. Facebook

Caroline Wozniacki może mówić o udanej końcówce tegorocznego sezonu. Po wrześniowym zwycięstwie w zawodach WTA w Seulu, wczoraj duńska tenisistka wygrała moskiewski turniej o Puchar Kremla.

Jej przeciwniczką w finałowym meczu była rozstawiona z numerem 1 Samantha Stosur, która stawiła Dunce zacięty opór. Wprawdzie pierwszego seta łatwo i zdecydowanie wygrała Wozniacki 6:2, ale w drugiej odsłonie meczu lepsza była Australijka, która oddała rywalce tylko 4 gemy. O zwycięstwie Wozniacki zdecydował bardzo wyrównany trzeci set, którego ostatecznie duńska tenisistka wygrała 7:5.

Powrót do światowej czołówki

Zwycięstwo w Moskwie było już 20. triumfem Caroline Wozniacki w turnieju WTA. Dunka wciąż jeszcze nie ma w swoim dorobku żadnego Wielkiego Szlema, ale jej obecna forma bardzo dobrze rokuje na przyszły sezon.

Dzięki punktom zdobytym w Moskwie Wozniacki wróci do pierwszej 10 najlepszych tenisistek świata. Jej celem pozostaje jednak powrót na sam szczyt kobiecego tenisa.